#onetontour austria
  • Powered by
#onetontour austria
Galeria
Alpejskie jezioro z fantastycznym podwodnym krajobrazem

2017-12-14

Patrząc na zdjęcia z Grüner See w Austrii, można pomyśleć, że zostały one wykonane w jakimś ciepłym, egzotycznym zakątku świata, a nie w lodowatym alpejskim jeziorze.
Alpejskie jezioro z fantastycznym podwodnym krajobrazem

Grüner See (Zielone Jezioro) leży w okolicach austriackiej miejscowości Tragoess, w paśmie Hochschwab w austriackich Alpach. Swoją nazwę zawdzięcza lazurowej, krystalicznie czystej wodzie.

Przez większą część roku jezioro ma głębokość zaledwie 1 metra, a przylegające do niego obszary, objęte ochroną, są popularne wśród miłośników wędrówek i pikników. Sytuacja zmienia się na wiosnę, kiedy to wskutek topnienia śniegu w okolicznych górach poziom wody w nim podnosi się nawet do 12 metrów. Pod lustrem wody znikają okoliczne drzewa, skały, przybrzeżne łąki i turystyczne szlaki.

Na około miesiąc (od połowy maja do czerwca) jezioro staje się pięknym podwodnym mikrokosmosem, którym niepodzielnie władają pstrągi, ślimaki i kraby. W tym okresie przyciąga również płetwonurków przybywających tu, aby podziwiać fantastyczne podwodne krajobrazy.

 

 

Przeczytaj też

Zapisz się na jazdę próbną chcę się zapisać