#onetontour czechy
  • Powered by
#onetontour czechy
Artykuł
Morawy Środkowe - największe atrakcje turystyczne

2019-05-15

Środkowe Morawy - blisko granic Polski leży piękna i zupełnie nieodkryta przez turystów kraina. Omijana tranzytem w drodze na wakacje w Chorwacji czy Włoszech warta jest osobnej wizyty lub choćby krótkiego, weekendowego postoju.
Morawy Środkowe - największe atrakcje turystyczne

Średniowieczne zamki, małe miasteczka z klimatem czy doskonałe morawskie wino to nie jedyne atrakcje, które przyciągają na Morawy. Czeska kraina kryje o wiele więcej! Oto kilkanaście miejsc, które trzeba odwiedzić, spędzając urlop w tym regionie, albo przynajmniej się zatrzymać podróżując na przykład na południe Europy. Uwaga! Urok Moraw może zachęcić do pozostania na co najmniej kilka dni...

 

 

Kromierzyż

Kromierzyż położony nad Morawą, jest dla wielu turystów bramą wjazdową na Wschodnie Morawy. Swoją spokojną atmosferą zachęca do spacerów po starówce i pałacowych ogrodach. W drugiej połowie XII wieku Kromierzyż otrzymał prawa miejskie, ale ogromnego spustoszenia miasta dokonały w XIV wieku wojny religijne. Po 1848 roku, kiedy to w tutejszym zamku odbywał się ustawodawczy sejm cesarski nastąpił okres rozwoju, dzięki któremu miasto osiągnęło najwyższy poziom kultury duchowej i artystycznej. Miasto może być dobrym miejscem wypadowym w okolice, zatrzymać można się w hoteliku „U Zlatého kohouta” przy samym rynku, z widokiem na zamek, a dwie kamienice dalej odwiedzić koniecznie trzeba jeden z najlepszych małych browarów czeskich.

 

 fot. Shutterstock

 

Kromierzyż - Ogród Pałacowy

Przeczytaj też

Zapisz się na jazdę próbną chcę się zapisać