#onetontour Czarnogóra
  • Powered by
#onetontour Czarnogóra
Artykuł
Czarnogóra samolotem? Czemu nie!

2019-07-04

Z racji odległości Polski od Czarnogóry najszybciej i najwygodniej dostaniemy się tam samolotem, a tanie loty do Czarnogóry można znaleźć coraz częściej. Którymi liniami dolecimy bezpośrednio z Polski? Ile trwa lot? Na te i inne pytania odpowiedzi znaleźć można poniżej!
Czarnogóra samolotem? Czemu nie!

Jeśli ktoś szuka oryginalnego miejsca, aby spędzić tam urlop, Czarnogóra z pewnością nie zawiedzie. Kraj leżący w Europie Południowej, na Bałkanach niepodległość uzyskał dopiero w 2006 roku, więc jako samodzielne państwo funkcjonuje od niedawna. Ze względu na zapierające dech krajobrazy, kulturę i zabytki jest to miejsce odpowiednie na weekend, ale i dłuższy urlop.

 

W 2016 roku Czarnogórę odwiedziło blisko dwa miliony turystów, ale liczba przyjeżdżających z roku na rok systematycznie się zwiększa. Mimo wszystko kraj ten nadal nie jest szczególnie zatłoczony, więc to idealna okazja, żeby sporo zobaczyć i nie musieć narzekać na tłumy obcokrajowców, którzy tłoczą się na ulicach. Loty do Czarnogóry organizowane są cały rok - temperatura tam jest zresztą na tyle wysoka i przyjemna, że można odbyć podróż do tego państwa nie tylko w sezonie letnim.

 

Fot. Shutterstock

 

Czarnogóra - loty z Polski

 

Z Polski do Czarnogóry oczywiście można dostać się samochodem, autokarem oraz najszybciej samolotem.

Do stolicy Czarnogóry Podgoricy można dostać się bezpośrednio lub z przesiadkami, na przykład z Warszawy czy Krakowa. Czas trwania przelotu bez przesiadek to około 2 godziny w przypadku Warszawy.

 

Z Polski do Czarnogóry można dolecieć liniami: Wizz Air, Ryanair or PLL LOT.

 

  • Katowic i Warszawy można dostać się liniami Wizz Air.

  • Z Wrocławia do Podgoricy polecieć można bezpośrednio liniami Ryanair.

  • Z Warszawy można dolecieć również polskimi liniami lotniczymi LOT.

 

Oczywiście cena biletu zawsze zależy od tego, skąd się leci, w jakim miejscu się przesiada, jakie linie lotnicze obsługują rejs oraz z jakim wyprzedzeniem kupujemy bilet. Warto pamiętać, że im bliżej do daty wylotu, tym bilety są zwykle droższe. Dlatego warto wcześniej rezerwować sobie miejsce w samolocie.

 

Fot. Shutterstock


Tanie loty do Czarnogóry - oferta


Jeśli chodzi o przeloty, Czarnogóra jest jednym z tych państw, do których lata coraz więcej turystów. Dlatego też linie lotnicze co jakiś czas organizują ciekawe zniżki na przeloty, z których każdy może skorzystać. Gdzie szukać tanich lotów? Oczywiście w internecie! Za pomocą wyszukiwarek jak eSky czy Skyscanner można znaleźć ciekawe oferty. Warto co jakiś czas sprawdzać, żeby przypadkiem nie przepuścić okazji na podróż w ten oryginalny, bardzo piękny i ciekawy rejon.

Przeczytaj też

Zapisz się na jazdę próbną chcę się zapisać