#onetontour finlandia
  • Powered by
#onetontour finlandia
Artykuł
Doskonały poranek w Laponii

2019-03-26

Poranki nie zawsze są idealne, ale bywają, zwłaszcza w podróży. Ekipa Onet On Tour witała dzień już w wielu miejscach, ale ten w Laponii był niezwykle wyjątkowy. Sami zobaczcie!
Doskonały poranek w Laponii

Ostatnie dni dla ekipy Jarosława Kuźniara były bardzo intensywne. Załoga Onet On Tour odwiedziła Helsinki, gdzie mogli dowiedzieć się, na czym polega fenomen kawy i saun w Finlandii. Sprawdzili, czym jest bezpieczna jazda i jak reagować w niebezpiecznych sytuacjach na północy Europy oraz pojechali do Laponii przeżyć prawdziwie męską wyprawę. Zanim ruszyli w drogę powrotną, przywitali dzień w bardzo przyjemnej atmosferze.

 

Przepis na udany poranek?

 

Mówi się, że jeśli coś działa, to nie trzeba tego zmieniać. Ta zasada świetnie sprawdza się w przypadku picia porannej kawy. Otóż nie ma lepszej pobudki niż rytuał parzenia i zapach małej czarnej! Wystarczy wstać nieco wcześniej, wyjść na zewnątrz i wziąć głęboki oddech.

 

 

Jarosław Kuźniar cieszył się porankiem na werandzie, wsłuchując się w głosy natury Laponii.

 

Chwila relaksu i.. czas porąbać drewno do kominka.

 

 

Bez opału nie ma mowy o cieple w mieszkaniu. Dlatego zamiast klasycznego treningu, Jarosław Kuźniar zakasał rękawy i pociął drewno na mniejsze kawałki.

 

 

Kiedy już dosłownie zapłonęło domowe ognisko, ekipa zaczęła robić się głodna.

 

Najważniejszy posiłek dnia?

 

Na temat śniadania krąży wiele faktów i mitów. Jednak pewne jest to, że jedzenie śniadania przyspiesza metabolizm. Ponieważ podczas snu metabolizm naszego organizmu spowalnia, rozpoczęcie dnia posiłkiem, który go przyspieszy oraz dostarczy energii i niezbędnych składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania jest obowiązkowe.

 

Co więcej, by czuć się dobrze, odpowiednim czasem na zjedzenie śniadania jest pierwsze 30 minut do dwóch godzin po wstaniu.

 

 

 

 

Jarosław Kuźniar postawił na bogactwo witamin, minerałów i białka, czyli jajecznicę. Ekipie przydały się kalorie, ponieważ przed trasą, czekało ich jeszcze... odśnieżanie. ;)

 

 

Zatrzymaj się!

 

Bez wątpienia Laponia jest świetnym regionem, żeby zrobić sobie przerwę od codziennych obowiązków, a czasem nawet przypomnieć, czym jest dobre samopoczucie, skupienie się na bliskich, życie tu i teraz, czas dla siebie i rodziny. Szybki styl życia, który towarzyszy obecnie większości nie zawsze wróży sukces. Dziewicza natura i bezkres arktycznej pustyni w Finlandii pozwoli nieco zwolnić tempo i zregenerować siły.

 

Co słychać u ekipy Onet On Tour?

 

O tym, jak idzie ekipie na planie programu możecie dowiedzieć się na bieżąco z naszych mediów społecznościowych. Śledźcie nas na Facebooku Onet Podróże, Instagramie oraz Twitterze!

 

 

 

Szybki styl życia skutkuje wypaleniem, oderwaniem od bliskich, zerwaniem relacji

Czytaj więcej na https://www.styl.pl/raporty/raport-go-slow/artykuly/news-oto-10-rzeczy-ktore-musisz-zrobic-w-duchu-slow-life,nId,2297141#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
dobre samopoczucie, skupienie się na bliskich, życie tu i teraz, czas dla siebie i rodziny.

Czytaj więcej na https://www.styl.pl/raporty/raport-go-slow/artykuly/news-oto-10-rzeczy-ktore-musisz-zrobic-w-duchu-slow-life,nId,2297141#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Przeczytaj też

Zapisz się na jazdę próbną chcę się zapisać