#onetontour dubaj
  • Powered by
#onetontour dubaj
Artykuł
Dubai Frame: największa rama na świecie

2018-10-16

Dubai Frame to niesamowita budowla znajdująca się na terenie parku Zabeel. Została ona udostępniona gościom w styczniu 2018 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością,
Dubai Frame: największa rama na świecie
Dubai Frame to największa rama na świecie - ma 150 metrów wysokości i 93 metry szerokości. Z obiektu rozciąga się wspaniały widok na cały Dubaj - goście mogą podziwiać tętniąca życiem Deirę, wody Zatoki Perskiej, pustynne wydmy i drapacze chmur górujące nad mariną.
 
Do wybudowania konstrukcji zużyto ponad 9,9 tys. metrów sześciennych betonu zbrojonego, 2 tys. ton stali i 2,9 tys. metrów kwadratowych szkła laminowanego. Projekt Dubai Frame wykorzystuje zasadę tzw. złotej proporcji oraz był inspirowany logo Expo 2020 Dubai.
 
Za pomocą windy odwiedzający w 75 sekund wjeżdżają na 48 piętro, czyli poziom Sky. Właśnie tam można przejść po nowoczesnym szklanym moście o powierzchni 25 metrów kwadratowych - to właśnie on łączy dwie równoległe wieże, tworząc kształt ramy. Stojąc na przezroczystej szklanej platformie, poczujesz się, jakbyś chodził w powietrzu. Oczywiście nie ma powodów do obaw, ponieważ tafla wykonana jest z odpornych na pęknięcie, wysokiej jakości materiałów.
 
Źródło: Shutterstock
 
Źródło: Shutterstock
 

Przeczytaj też

Zapisz się na jazdę próbną chcę się zapisać