#onetontour dubaj
  • Powered by
#onetontour dubaj
Artykuł
Kiedy najlepiej i najtaniej lecieć do Dubaju?

2018-10-08

Emiraty Arabskie przyciągają turystów z całego świata. Typowo turystycznym miejscem pozostaje Dubaj, z całym swoim przepychem, pięknymi plażami, sztucznie tworzonymi wyspami i stokami narciarskimi oraz luksusowymi hotelami. Kiedy jechać do Dubaju i jak zarezerwować tanie loty do tego miasta?
Kiedy najlepiej i najtaniej lecieć do Dubaju?

Loty do Dubaju z całego świata

Agencja turystyczna w Dubaju - Dubai Tourism opublikowała coroczny ranking odwiedzin, tzw. "Visitor Report". Wynika z niego, że w ubiegłym roku miasto odwiedziło 15,8 mln osób, czyli loty do Dubaju wybrało o 6,2 proc. więcej podróżnych niż w poprzednim roku. Szacuje się, że już w 2020 roku do Dubaju loty będą w całości wyprzedane turystom - ma ich być około 20 mln osób rocznie.
 
Aż 73,8 proc. turystów przylatujących do Dubaju, podróżowało w tym kierunku w celach rekreacyjnych. Niecałe 14 proc. podróżnych było z wizytą u znajomych i krewnych. Podróże służbowe to zaledwie 11,5 proc. wszystkich lotów. Dubaj odwiedzają też coraz liczniej Polacy, zwłaszcza w okresie od października do grudnia, w lutym i od kwietnia do maja.
 

Kiedy i gdzie szukać tanich lotów do Dubaju?

Przede wszystkim taniej do Dubaju polecimy poza sezonem, czyli na przykład w marcu. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że jest ich wtedy mniej.
 
Przy wyszukiwaniu najtańszych lotów do Dubaju trzeba wziąć pod uwagę jedno z czterech lotnisk w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, niekoniecznie w centrum miasta. Będą to porty lotnicze:
 
  • Dubai World Central (DXC) - w mieście,
  • port lotniczy Dubaj (DXB) - 5 km od centrum,
  • port Abu Zabi (AUH) - w stolicy kraju,
  • Ras al-Chajma (RKT) - oddalony o około 120 km od Dubaju.

 

W sezonie pojedyncze loty Dubaj można upolować w bardzo atrakcyjnej cenie. Poza sezonem biletów jest więcej, a ceny spadają.
 

Jak rezerwować tanie loty do Dubaju?

Najlepiej rezerwować bilety na loty do Dubaju z wyprzedzeniem. Najtaniej można kupić bilety na jesień lub wiosnę, dokonując płatności od marca do maja. Optymalnie będzie celować w kupno na około 2,5 miesiąca przed planowaną, orientacyjną datą podróży. Większy wpływ na cenę ma nie sam termin, co okres, jaki pozostał do wylotu.
 
Kosztowniejsze dla naszej kieszeni będą bezpośrednie loty do Dubaju. Za połączenia z jedną lub dwoma przesiadkami zapłacimy znacznie mniej. Wiele samolotów do ZEA odlatuje z Pragi i taką opcję również powinniśmy brać pod uwagę, jeśli chcemy zaoszczędzić na biletach na lot do Dubaju.
 

Jak dotrzeć do hotelu w Dubaju?

Kiedy już załatwiliśmy kwestię lotu do Dubaju, warto zastanowić się, co zrobimy po wylądowaniu. Wszystko zależy od tego, jakie jest miejsce docelowe przylotu.
 
Jeśli będzie to lotnisko Dubai World Central, to musimy wiedzieć, że dzieli nas od centrum 37 km. Najłatwiej pokonać tę drogę komunikacją miejską - autobusem F55 lub F55A, który dojeżdża do stacji metra Ibn Battuta, skąd dalej czerwoną linią metra dociera się do centrum miasta.
 
Natomiast Międzynarodowy port lotniczy w Dubaju DXB znajduje się 5 km od centrum , do którego można dotrzeć taksówką, przez całą dobę, czerwoną linią metra albo autobusem dziennym, co jest najtańszym rozwiązaniem.
 

Przeczytaj też

Zapisz się na jazdę próbną chcę się zapisać