#onetontour finlandia
  • Powered by
#onetontour finlandia
Artykuł
Tanie loty do Finlandii – piękno przyrody i moc atrakcji

2019-03-15

Wybierzmy się na północ Europy. Tanie loty do Finlandii znajdziemy już w cenie poniżej stu złotych za przelot w obie strony! Tundra, tajga i piękne lasy, zamieszkane przez zające, gronostaje, rosomaki i sowy śnieżne oraz zachwycające parki narodowe – tym wszystkim wyróżnia się Finlandia. Loty do tego fascynującego państwa zarezerwujemy online i na własne oczy przekonamy się o jego pięknie.
Tanie loty do Finlandii – piękno przyrody i moc atrakcji

Loty do Finlandii odbywają się z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Wrocławia, Poznania i Katowic. W Finlandii loty z Polski obsługują lotniska w Turku, Helsinkach, Tampere, Kuopio, Vaasa i Ivalo. Finlandia uznana została w ubiegłym roku za najbezpieczniejszy kraj na świecie. Co roku odwiedzana jest przez kilka milionów turystów z całego świata. Jeśli celem naszej podróży jest właśnie Finlandia, loty zostaną zrealizowane przez przewoźników lotniczych, takich jak Wizz Air, air Baltic, SAS oraz LOT.

 

Fiński klimat

Klimat w Finlandii cechują pogodowe zawirowania – zima jest długa i śnieżna, a lato dość ciepłe i słoneczne. Wybierając tanie loty do Finlandii i chcąc skorzystać z ładnej pogody, najlepiej zaplanować swój pobyt w terminie od maja do września. Wiele osób jednak wybiera zimowe loty – Finlandia pokryta śniegiem również zachwyca i przyciąga. Zimą zastaniemy tam noce polarne, a latem dni polarne i białe noce w północnej części kraju.

 


Fińska kuchnia i kultura


Będąc na miejscu, poznajmy bliżej fińską kulturę. Język fiński jest trudny, ale nie powinniśmy mieć problemu z porozumiewaniem się w języku angielskim. Spróbujmy regionalnych przysmaków – pasztetu z łososia, marynowanych śledzi i zupy z renifera. Rękodzieło, garncarskie wyroby i rzeźbione figurki z drewna – z tego też słynie Finlandia. Loty do jednej z fińskich miejscowości, umożliwią nam lepsze poznanie kultury i zwyczajów mieszkańców.

 

Najciekawsze miejsca

 

Kraj ten jest pełen dzikich zwierząt i dużych przestrzeni. Niedźwiedzie brunatne, wilki, rosomaki, rysie, łosie i renifery to mieszkańcy fińskich lasów. Osoby wybierające tanie loty do Finlandii powinny pamiętać, by nie zapuszczać się samotnie w głąb kraju ze względu na rozległe, niezamieszkane tereny i zmienną pogodę. Ciekawych miejsc nie brakuje – wioska Św. Mikołaja, piękne jeziora, należące do Finlandii Wyspy Alandzkie ze średniowiecznym zamkiem, twierdza Suomenlinna, skansen na wyspie Seurasaari i zamek w Turku to jedne z atrakcji, jakie zapewni nam Finlandia. Loty do stolicy umożliwią nam między innymi zawitanie na słynne targowisko Old Market Hall w Helsinkach, gdzie miło spędzimy czas i spróbujemy fińskich specjałów.

 

 
Co robić w wolnym czasie?

 

Zarezerwowaliśmy loty do Finlandii i zastanawiamy się, w jaki sposób możemy spędzać tam czas? Odwiedźmy fińskie sauny, skorzystajmy z promowych połączeń, udajmy się na piesze i rowerowe wycieczki, a także spływy kajakowe. Zimą idźmy na narty, zobaczmy zorzę polarną, skorzystajmy z psiego zaprzęgu i przejedźmy się saniami, ciągniętymi przez renifery. Finlandia jest pełna niespodzianek!

Przeczytaj też

Zapisz się na jazdę próbną chcę się zapisać