#onetontour dubaj
  • Powered by
#onetontour dubaj
Artykuł
Ostatni dzień ekipy #OnetOnTour w Dubaju

2018-10-19

Ostatni dzień pobytu w Dubaju minął pod znakiem niesamowitych widoków. Ekipa Onet On Tour już przed piątą rano ruszyła na pustynię, żeby zobaczyć i uchwycić wyjątkowy wschód słońca
Ostatni dzień ekipy #OnetOnTour w Dubaju

Nieco później ekipa dotarła na teren parku Zabeel, żeby zobaczyć The Frame – budowlę przypominająca ramę obrazu. Łączy ona symbolicznie dwie części Dubaju – tą nowoczesną z ogromnymi biurowcami i tą „osiedlową”, bardziej tradycyjną. Została ona udostępniona gościom w styczniu 2018 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością.


Ten dzień należał do bardzo intensywnych. Ekipa miała okazję podziwiać Dubaj z góry - i to dosłownie. Po przelocie awionetką nad Dubajem znów udali się na pustynie. Tym razem jednak skorzystali z możliwości ekstremalnej jazdy po wydmach.

 

Wschód słońca


Jednym z elementów dopełniającą eksplorowanie Dubaju, jest przywitanie dnia na pustyni. Widok wschodzącego słońca na tle przestrzeni pełnej piasku jest obłędny. Jarosław Kuźniar uchwycił ten obłędny widok z drona. W zasadzie tutaj nie potrzeba nic więcej dodawać, sami zobaczcie.

 

The frame

 

Dubai Frame to największa rama na świecie - mierzy 150 metrów wysokości i 93 metry szerokości.

Z obiektu rozciąga się wspaniały widok na cały Dubaj. Spoglądając na północ, odwiedzający ujrzą Stary Dubaj, usłaną łodziami dhow zatokę Dubai Creek i otaczające je targi souk. Na południu goście mogą podziwiać rozmach Nowego Dubaju, niesamowitą panoramę drapaczy chmur, marin i innych osiągnięć współczesnej myśli technicznej. Wyrastająca z ziemi struktura z pozłacanego żelaza idealnie ukazuje jeden z dwóch krajobrazów, zależnie od tego, po której stronie stoi obserwujący.

 


Na półpiętrze Dubai Frame znajduje się galeria, która oferuje projekcje, prezentacje audio-wizualne, a nawet specjalnie dobrane wonie i mgiełki, przedstawiając historię miasta z niespotykanym dotąd realizmem.   

Seawings


Istnieje wiele sposobów na zwiedzanie Dubaju, ale nic nie dorówna doznaniom podczas przelotu nad miastem, okrążenie centrum z BurjKhalifa, Burj Al-Arab Palm Jumeirah oraz lot nad sztucznym archipelagiem The World Islands.

 

 

Cały lot trwa ok. 40 minut. Hydroplan zabierający 8 osób startuje z przystani przy polu golfowym Dubai Creek Golf. Przed lotem odbywa się kilkuminutowy pokaz z mapą Dubaju, przed wejściem do samolotu trzeba oddać wszystkie szklane naczynia i ostre przedmioty. Należy mieć też przy sobie paszport.

 


     

Off road na pustyni

 

Będąc w mieście, które w zasadzie zbudowane zostało na rozległej pustyni, trudno oprzeć się możliwości ekstremalnej jazdy po pustyni. Miłośnicy mocnych wrażeń mogą spróbować przejażdżki quadem lub samochodem buggy po wydmach.

 

Trzeba zaznaczyć, że nawet dla doświadczonych kierowców dubajskie piaski stanowią nie lada wyzwanie. Jazda po pustynnych terenach jest nieprzewidywalna, a powierzchnie górskie i doliny wadi ciągle się zmieniają. Dlatego niektórzy kierowcy wolą ruszyć na pustynną przygodę w towarzystwie wykwalifikowanego kierowcy lub wziąć udział w krótkim kursie, aby poznać tajniki jazdy przez pustynię.

 

Orient Tours oferuje krótkie kursy dla początkujących łączące teorię z praktyką. Niektóre pakiety wycieczkowe obejmują pikniki o zachodzie słońca, a nawet nocleg.

 

 

Przeczytaj też

Zapisz się na jazdę próbną chcę się zapisać