#onetontour Czarnogóra
  • Powered by
#onetontour Czarnogóra
Artykuł
Ostatnie chwile na planie zdjęciowym w Czarnogórze

2019-08-02

Ekipa Onet On Tour spędziła w sumie pięć dni w Czarnogórze. Chociaż początki były trudne ze względu na warunki pogodowe, w końcu wyszło słońce i zdjęcia nabrały wakacyjnych kolorów. Ostatniego dnia Jarosław Kuźniar spotkał się z Aleksandrą Kiković przedstawicielką Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju w Podgoricy.
Ostatnie chwile na planie zdjęciowym w Czarnogórze

Podróż po Czarnogórze dobiega końca. To był intensywny plan zdjęciowy z bardzo skrajnymi warunkami pogodowymi, jakich ekipa w żadnym z odwiedzonych krajów nie doświadczyła wcześniej. Na szczęście po pierwszych deszczowych i pochmurnych dniach, wyszło słońce i towarzyszyło ekipie do końca wyjazdu.

 

O ekologii w turystyce

 

Przygoda ekipy Onet On Tour w Czarnogórze rozpoczęła się w stolicy Podgoricy i również w tym miejscu się zakończyła. Jarosław Kuźniar spotkał się z Aleksandrą Kiković przedstawicielką Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju w Podgoricy. Rozmawiali o programie turystyki niskoemisyjnej w Czarnogórze, jego kulisach, ideach, celach, ale też najtrudniejszych wyzwaniach.

 

Aleksandra Kiković tłumaczyła, że ich celem jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych w turystyce w Czarnogórze. Zaczęli to robić w 2015 roku, po czterech latach widać jednak, że to powolny proces i potrzeba czasu. 

 

 


Przedstawicielka przyznała, że nie jest łatwo współpracować z hotelarzami, ponieważ zamiast kosztów, trzeba pokazać im korzyści działalności ekologicznej.

 

Ponadto organizacji zależy, żeby wyznaczać ramy prawne dla turystyki niskoemisyjnej oraz zadbać o rozwój niskoemisyjnej infrastruktury transportowej, wspieranie transportu publicznego i budowanie społecznej świadomości.

 

Zza kulis!

 

Zobaczcie, jak wyglądała praca na planie w obiektywie fotografa Mariusza Fijka.

 

 

Poświęceń nie brakowało!

 

 

 

 

 

Dźwięk, nagrania, notatki. Pracy nie brakowało...

 

 

 

W dokumencie zobaczymy także ujęcia Jarosława Kuźniara.

 

 

Bywały gorące momenty...

 

 

Prowadzący, jak widać, nie krył radości z pobytu w Czarnogórze.

 

 

Dziękujemy, że towarzyszyliście nam w podróży!

Premiera najnowszego dokumentu Onet On Tour już 18 sierpnia w niedzielę o 12:00.

Przeczytaj też

Zapisz się na jazdę próbną chcę się zapisać