#onetontour dubaj
  • Powered by
#onetontour dubaj
Artykuł
Jak minął pierwszy dzień ekipy Onet On Tour w Dubaju?

2018-10-17

Pierwszy dzień zdjęciowy w Dubaju był bardzo intensywny! Jarosław Kuźniar wraz z resztą ekipy Onet On Tour odwiedzili Dubaj, czyli największe miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zobaczcie najciekawsze momenty.

Dubaj to największe miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, na Półwyspie Arabskim. Jest stolicą emiratu Dubaj. Leży nad Zatoką Perską. Dubaj mieści się na skrzyżowaniu Europy, Azji i Afryki, co oznacza, że do 1/3 świata można dolecieć w ciągu czterech godzin, zaś do pozostałych części – w ciągu ośmiu. Ekipa Onet On Tour pierwszego dnia miała okazję podziwiać to ekskluzywne centrum turystyczne świata. Wyjechali na najwyższy budynek na świecie - Burj Khalifa mierzący 828 metrów, gdzie na 125 piętrze rozmawiali z Polkami Patrycją Dutkowską-Abdelrahim oraz Sylwią Przepłatą o życiu w Dubaju. Ekipa odwiedziła także Dubai Mall oraz nowoczesną nadmorską dzielnicę La Mer.

Burj Khalifa

Najwyższy na świecie budynek wznosi się na aż 828 metrów nad Dubajem. Całość budowli stanowi wyjątkowe połączenie kunsztu konstrukcyjnego, sztuki i dziedzictwa kultury. Na tysiącach metrów kwadratowych powierzchni budynku znajdują się biura, 900 prywatnych apartamentów, 160-pokojowy hotel Armani oraz taras widokowy At the top mieszczący się na 124. piętrze. Najnowszym elementem budynku jest położony najwyżej na świecie taras widokowy, At The TopSKY, który znajduje się na 148. piętrze.

 

W budynku Burj Khalifa znajduje się 57 wind, najwyższa z nich dojeżdża na wysokość 504 m wewnątrz szybu zajmującego 140 pięter – najwyższego na świecie. Te dowożące gości na tarasy widokowe jeżdżą z prędkością 10 m/s.

 

 

W budynku jest 57 wind, najwyższa z nich dojeżdża na wysokość 504 m wewnątrz szybu zajmującego 140 pięter – najwyższego na świecie. Te dowożące gości na tarasy widokowe jeżdżą z prędkością 10 m/s.

Więcej na stronie: https://www.tropimy.com/burj-khalifa/
W budynku jest 57 wind, najwyższa z nich dojeżdża na wysokość 504 m wewnątrz szybu zajmującego 140 pięter – najwyższego na świecie. Te dowożące gości na tarasy widokowe jeżdżą z prędkością 10 m/s.

Więcej na stronie: https://www.tropimy.com/burj-khalif

Najwyższy taras widokowy na świecie, czyli At The Top Sky mieści się na 148. piętrze, czyli na wysokości 555 m. Niższy taras, ten na 125. piętrze sięga 465 m. Co ciekawe, różnica temperatur pomiędzy szczytem budynku a parterem może wynosić nawet 6 st. C.

 

Na 125. piętrze o życiu w Dubaju Jarosław Kuźniar rozmawiał z Polkami - z Patrycją Dutkowską - Abdelrahim oraz Sylwią Przepłatą.

 

 

 

Dubai Mall

 

Tuż przy budynku Burj Khalifa, na powierzchnii 1,1 miliona metrów kwadratowych znajduje się centrum handlowe Dubai Mall, które jest największym na świecie obiektem oferującym zakupy, rozrywkę i wyboczynek. Klienci mogą korzystać z oferty ponad 1200 sklepów.

 

W Dubai Mall znajduje się wiele parków tematycznych dla dzieci oraz wyjątkowe lodowisko Dubai Ice Rink. Posiadające olimpijskie wymiary lodowisko oferuje lekcje jazdy na łyżwach przeznaczone zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych amatorów łyżew.

 

Lodowisko oferuje całonocne imprezy dyskotekowe na lodzie, przy najlepszej muzyce prezentowanej przez DJ-ów. Miłośnicy rywalizacji mogą zdjąć łyżwy i wziąć udział w grze Broomball, w której sześcioosobowe drużyny konkurują ze sobą, próbując trafić piłką do siatki.

 

 

Dubai Aquarium

Dubai Mall oprócz ogromnego lodowiska mieści również akwarium. W dubajskim zbiorniku znajduje się 10 milionów litrów wody, co sprawia, że akwarium należy do największych na świecie. Żyje w nim ponad 33 tysiące gatunków zwierząt wodnych, m.in. największa ławica rekinów piaskowych na świecie.

 W akwarium żyje 140 gatunków zwierząt morskich. Dubai Aquarium oferuje różnorodne atrakcje. Można tu skorzystać z licznych możliwości dogłębnego poznania życia podwodnego, począwszy od spaceru przez 48-metrowy tunel. Zwiedzający mają okazję stanąć „oko w oko” z mieszkańcami akwarium, między innymi z żarłaczem tygrysim i płaszczką.

 

Mogą również wybrać się na przejażdżkę łodzią ze szklanym dnem, zejść pod powierzchnię w klatce do snorkelingu albo nawet zanurkować ze sprzętem i popływać w towarzystwie rekinów.

 

La Mer

 

 

Dzielnica La Mer to stosunkowo nowe miejsce w Dubaju. Znajduje się w otoczeniu niespełna 2,5 km piaszczystych plaż oraz atrakcji miejskich, takich jak Etihad Museum i Dubajski Kanał Wodny. Jest odwiedzana zarówno przez mieszkańców, jak i turystów odwiedzających Dubaj.

 

Położona jest między Pearl Jumeira a powstającą zatoką Jumeira Bay. Dzielnica rozpościera się od Jumeirah 1 aż po morze, zapewniając niesamowite widoki na panoramę miasta i Zatokę Arabską.

 

Zainspirowani drewnem, zardzewiałymi kawałkami metalu i beczkami, które morze wyrzuca na brzeg, projektanci La Mer zastosowali morskie motywy, które widać na każdym kroku. Podczas budowy przestrzegano zasad zrównoważonego rozwoju – dopełniono wszelkich starań, aby zachować, a czasami nawet sadzono na nowo, koralowce, które występują tylko w tym regionie.

 

 

Society Cafe & Lounge

 

Jarosław Kuźniar spotkał się z polskim szefem kuchni Jarkiem Wysmykiem w restauracji Society Cafe & Lounge.

 

 

 

Centrum Porozumienia Kulturowego im. Szejka Mohammeda


Otwarte w 1998 roku centrum umożliwia lepsze poznanie kultury i zwyczajów panujących w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Instytucja oferuje szeroki zakres usług i atrakcji, w tym lekcje języka arabskiego, wycieczki po zabytkowych dzielnicach miasta oraz zwiedzanie meczetów z przewodnikiem.

 

 

Przeczytaj też

Zapisz się na jazdę próbną chcę się zapisać