#onetontour dubaj
  • Powered by
#onetontour dubaj
Artykuł
Najdłuższa na świecie miejska tyrolka znajduje się w Dubaju

2018-10-08

Jest nie tylko najdłuższą na świecie, ale również jedną z najbardziej stromych i najszybszych tego typu atrakcji. Ma wysokość 170 metrów, kilometr długości i nachylenie 16 stopni, przez co pozwala na przejazdy ze średnią prędkością 80 kilometrów na godzinę.
Najdłuższa na świecie miejska tyrolka znajduje się w Dubaju
XLine to druga tego typu atrakcja w Dubaju. Pierwszą, niezwykle popularną, otwarto w 2015 roku w centrum handlowym Dubai Mall nad słynnymi dubajskimi fontannami. Nowa tyrolka jest dwa razy dłuższa, a co więcej, pary śmiałków mogą przeżyć ekstremalny, gładki i bezpieczny przejazd wspólnie, korzystając z dwóch równolegle poprowadzonych tyrolek. Nowością jest również uprząż w stylu supermana, dzięki której, podczas zjazdu przypominającego lot, każdy może odkryć w sobie superbohatera, frunąc z jednej z wież Amwaj w JBR, z wysokości 170 metrów między drapaczami chmur i nad wodą w dół na taras kompleksu Dubai Marina Mall.
 
Przejazd tyrolką XLine można zarezerwować przez stronę internetową atrakcji. Każdy, kto skorzysta z XLine, może podzielić się z całym światem swoimi wrażeniami dzięki zamontowanej na kasku kamerze Go-Pro, z której zdjęcia i video można otrzymać po przejeździe e-mailem.
 
Źródło: XLine Dubai Marina
 
Dwie tyrolki poprowadzono równolegle. Z XLine może skorzystać 16 osób na godzinę, a każdy może zjechać w tandemie z kimś z rodziny lub przyjaciół. Widzowie mogą przyglądać się temu wyczynowi z promenady na marinie obok centrum Dubai Marina Mall.
 
Przedsięwzięcie wymagało szczegółowych planów, przygotowań i testów, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa. XLine zdążył już wypróbować książę Dubaju Sheikh Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum.
 
Źródło: XLine Dubai Marina
 
Przejazd tyrolką XLine kosztuje 650 AED (ok. 630 zł) za osobę lub 1200 AED (ok. 1170 zł) za dwie osoby, w cenie jest nagranie wideo i zdjęcia. Atrakcja jest czynna od niedzieli do czwartku w godz. od 10.00 do 18.00 i od piątku do soboty w godz. od 10.00 do 19.00.
 

Przeczytaj też

Zapisz się na jazdę próbną chcę się zapisać