#onetontour finlandia
  • Powered by
#onetontour finlandia
Artykuł
Ekipa dotarła na miejsce! Nasze pierwsze chwile w Finlandii

2019-03-22

Można śmiało powiedzieć, że ekipa Onet On Tour wraca na szlak! Część osób dotarła już do Helsinek, gdzie rozpoczynamy kilkudniową przygodę w Finlandii. Co nas czeka w najbliższe dni?
Ekipa dotarła na miejsce! Nasze pierwsze chwile w Finlandii

Nowy sezon ekipa Onet On Tour rozpoczyna w Finlandii - kraju ogłoszonym dosłownie kilka dni temu najszczęśliwszym na świecie. Jarosław Kuźniar przez najbliższe dni eksplorować będzie surową północ Europy. Czekają nas niezwykłe ujęcia natury, jezior, ale i niezwykłego fińskiego podejścia do życia.

 

Finlandia to kraj przestrzeni, ciekawej kuchni, pysznej kawy, ale i niezwykłej dbałości o szczegóły, co przejawia się w drewnianej architekturze. Jarosław Kuźniar wraz z ekipą pokaże nam ten kraj z wielu perspektyw.

 

 

Przygodę z Finlandią zaczynamy w Helsinkach. Pierwsze chwile spędziliśmy na wieczornej przejażdżce naszym Volvo po stolicy, gdzie udało nam się zrobić pierwsze ujęcia. Miasto żyjące w symbiozie z otaczającym je z trzech stron morzem szykuje dla nas wiele atrakcji.

 

 

Dziś na miejsce dotrze Jarosław Kuźniar, z którym odwiedzimy muzeum designu i przekonamy się, czym wyróżnia się fińska szkoła wzornictwa oraz jak można bawić się sztuką użytkową. Wybierzemy się także do campusu Fiskarsa.

 

Co nas czeka na dalekiej Północy?

 

W kolejnym odcinku reportażu Jarosław Kuźniar postara się wyjaśnić, na czym polega fińska kultura saun. W Finlandii znajduje się ich aż 2000, a mieszkańcy wcale nie korzystają z nich tylko dla zdrowia, czy relaksu a... często prowadzą w nich swoje interesy. Po zwiedzeniu Helsinek czeka nas wyjazd na północ, gdzie będziemy się uczyć jeździć śnieżnymi skuterami, łowić pod lodem łososie oraz spędzimy niezwykłą fińską noc na łonie natury.

 

 

 

Bądźcie z nami wszędzie!

 

Na fanpage Onet Podróże na Facebooku, na Instagramie i Twitterze możecie śledzić naszą podróż. Zapraszamy!

 

 

Przeczytaj też

Zapisz się na jazdę próbną chcę się zapisać