#onetontour holandia
  • Powered by
#onetontour holandia
Artykuł
Keukenhof: największy ogród z kwitnącymi roślinami cebulowymi

2018-06-22

Park kwiatów Keukenhof znajduje się około 30 kilometrów od Amsterdamu. Każdego roku odwiedzają go setki tysięcy turystów z całego świata.
Keukenhof: największy ogród z kwitnącymi roślinami cebulowymi

W parku Keukenhof od 1949 roku zakwitają miliony kwiatów: tulipany, hiacynty, żonkile, żonkile i storczyki. Każdego roku przez osiem tygodni  (zwykle od końca marca do połowy maja) przestrzeń jest otwarta dla zwiedzających.

 

Ogród Keukenhof to jedna z największych wiosennych atrakcji Holandii. Każdego roku odwiedzają go setki tysięcy turystów z całego świata. Położony pomiędzy Amsterdamem i Hagą, w miejscowości Lisse, ogród ma powierzchnię 32 ha. Jest to największy ogród z kwitnącymi roślinami cebulowymi na świecie.

 

W Keukenhof od kilku lat propagowana jest idea „ogrodów inspirujących”. Pierwsze ogródki i rabaty tego typu założone zostały z myślą o czytelnikach magazynów poświęconych kwiatom i ogrodom. Są one prawdziwą skarbnicą pomysłów dla każdego zarówno początkującego, jak i doświadczonego ogrodnika.

 

Keukenhof można zwiedzać wyznaczonymi trasami na rowerze oraz pieszo. Nową atrakcja są „ciche łodzie” - mają one przyjazne dla środowiska elektryczne silniki, które nie zakłócają spokoju.

 

 

 

Przeczytaj też

Zapisz się na jazdę próbną chcę się zapisać