#onetontour Austria Latem
  • Powered by
#onetontour austria-latem
Artykuł
Pomysły na rodzinny urlop

2018-04-27

Największy park rozrywki w kraju, lekcje historii z myszką Forfel, spacer w koronach drzew. Powodów, dla których Burgenland to wymarzone miejsce na rodzinny urlop, jest wiele
Pomysły na rodzinny urlop

Kilka kilometrów od Jeziora Nezyderskiego leży największy park rozrywki w Austrii. Familypark obejmuje ponad 80 przeróżnych atrakcji. Maskotka parku – kot Filippo – zaprasza na pokazy skaczących strumieni wody w fontannach czy wspinaczkę po drzewach, między którymi znajdują się mosty, tunele i kryjówki. Dzieci mogą też ster ować łódkami na wodzie lub nakarmić osiołki i owce w parku dla zwierząt.

Z kolei na zamku Forchtenstein każdego lata myszka Forfel pokazuje, jak wy glądało życie w dawnych czasach. Najmłodsi mogą ulepić własne naczynia, napisać list gęsim piórem lub spróbować swoich sił w łucznictwie. Niedaleko zamku znajduje się również park gadów, Reptilen Zoo Forchenstein, gdzie w wyznaczonych godzinach goście karmią krokodyle. Dla miłośników westernu idealnym miejscem będzie Lucky Town w miejscowości Großpetersdorf. Można tam jeździć konno, strzelać z łuku, a wieczorem zasiąść przy ognisku.

Jeśli ktoś chce spojrzeć na las z innej pespektywy, powinien wybrać się na spacer ścieżką Baumwipfel w południowym Burgenlandzie. 500-metrowa trasa zawieszona jest na wysokości 20 m. Sportowych emocji dostarczy wizyta w skateparku Rolling Area, który oferuje aż 45 km tras dla rolkarzy i rowerzystów. Odważni mogą spróbować swoich sił w parkach linowych Sonnenland Lutzmannsburg i Stegerspark.

Kładki, drabinki i przeszkody tworzą trasy o różnych poziomach trudności. Po tak aktywnym dniu warto zrelaksować się w rodzinnych termach. Na szczególną uwagę zasługuje kompleks Sonnentherme Lutzmannsburg, stworzony z myślą o rodzinach z dziećmi. Odprężenie przyniosą kąpiele w basenach z wodą termalną, jacuzzi, sauny i łaźnie parowe.

Przeczytaj też

Zapisz się na jazdę próbną chcę się zapisać