#onetontour dubaj
  • Powered by
#onetontour dubaj
Artykuł
Dubaj: co robiliśmy drugiego dnia?

2018-10-18

Kolejny dzień pobytu w Dubaju za nami! Drugiego dnia podróży ekipa Onet On Tour odwiedziła największy zadaszony park rozrywki na świecie oraz Teatr La Perle, w którym występuje troje polskich akrobatów: Piotr Kopacz, Karolina Melska oraz Jakub Kosowicz. Wieczorem mieli okazję zobaczyć niezwykły pokaz w wykonaniu dubajskiej fontanny.

Można śmiało przyznać, że Dubaj to suma rekordów. To właśnie w tym mieście znajduje się najwyższy na świecie budynek Burj Khalifa mierzący 828 metrów, a którego najnowszym elementem budynku jest położony najwyżej na świecie taras widokowy, At The TopSKY, który znajduje się na 148. piętrze. To w Dubaju znajduje się Dubai Mall, które jest największym na świecie obiektem oferującym zakupy, rozrywkę i wyboczynek. Klienci mogą korzystać z oferty ponad 1200 sklepów. W Dubai Aquarium znajduje ponad 33 tysiące gatunków zwierząt wodnych, m.in. największa ławica rekinów piaskowych na świecie.

 

Ekipa Onet On Tour drugiego dnia pobytu w Dubaju miała okazję podziwiać kolejne rekordowe atrakcje.

 

Największy kryty park tematyczny na świecie


IMG Worlds of Adventure to jeden z najnowszych parków tematycznych w Dubaju o powierzchni porównywalnej do 28 pól do gry w piłkę nożną. Park oferuje najnowocześniejsze i pełne wrażeń przejażdżki w pięciu strefach tematycznych: od Avengersów i Atomówek po naturalnej wielkości dinozaury w Lost Valley.

 

IMG Worlds of Adventure obejmuje podnoszące poziom adrenaliny kolejki górskie i mrożące krew w żyłach atrakcje. Odwiedzający mogą skorzystać z szybkiej kolejki górskiej Velociraptor, która rozwija prędkość z 0 do 100 km/h w ciągu zaledwie 2,5 sekundy!

 

Zwiedzanie całego obiektu to przynajmniej cztery godziny nieustającej zabawy.

 

 

 

 

La Perle

 

Widowisko teatralne „La Perle” to inscenizacja łącząca ducha Dubaju z innowacyjną „wodną sceną” o powierzchni 860 metrów kwadratowych. Podczas każdego występu zużywane jest 2,7 miliona litrów wody.

 

Mieszczący 1300 osób teatr został zaprojektowany z myślą o maksymalnym efekcie. Obejmujące zaledwie 14 rzędów siedziska są rozmieszczone pod kątem 270 stopni wokół wodnej sceny, dzięki czemu z każdego miejsca zapewniona jest odpowiednia perspektywa. Sam reżyser kreatywny Franco Dragone nazywa La Perle „nowym rodzajem teatru”. Dowodem tego jest fakt, że podczas spektaklu scena zalewana jest wodą po kostki, a do znajdującego się na środku basenu z ogromnej wysokości skaczą akrobaci. Co ciekawe niektórzy nie wypływają w tym samym miejscu, a przepływają tunelem poza scenę.

 

Ekipa Onet On Tour miała szansę spotkać się z Piotr Kopaczem, Karolina Melską i Jakubem Kosowiczem - polskimi akrobatami występującymi w spektaklu i zobaczyć, jak przygotowują się do występu.

 

 

 

 

Dubai Fontain

Do jednej z najbardziej znanych atrakcji w Dubaju należy pokaz fontann. Znajdujące się na sztucznym jeziorze o powierzchni 12 hektarów fontanny, zostały wybudowane za bagatela 200 milionów dolarów!

 

Codziennie w tym miejscu odbywa się przedstawienie, podczas którego strumień wody z fontanny sięga 150 metrów (co odpowiada wysokości 50-piętrowego budynku). Warto dodać, że w akompaniamencie światła widoczny jest z odległości ponad 30 kilometrów, a nawet z kosmosu.

 
 

Przeczytaj też

Zapisz się na jazdę próbną chcę się zapisać