#onetontour dubaj
  • Powered by
#onetontour dubaj
Artykuł
Ślady przeszłości w Dubaju

2018-10-13

W rekordowo krótkim czasie Dubaj z rybackiej wioski przekształcił się w ogromną metropolię, w której turyści znajdą wszystko, co największe i najwyższe. Czy można szukać tam śladów przeszłości?
Ślady przeszłości w Dubaju

Dubai Creek

Przed wiekami zatoka Dubai Creek stanowiła serce miasta, w którym kwitł handel morski pozwalający na szybki rozwój i rozrastanie się metropolii. Dziś Dubai Creek dzieli miasto na dwie części, łącząc przeszłość z teraźniejszością. Podróżni mogą przeprawić się z jednego brzegu na drugi abrą, czyli wodną taksówką. Zdaniem wielu jest to jedno z najbardziej romantycznych miejsc w mieście.
 
Dubai Creek, źródło: Shutterstock
 

Deira

Na północnym brzegu Dubai Creek znajduje się Deira - dzielnica, którą tworzą stare domy i tętniące życiem targowiska (souki). Znajdują się tam między innymi: największy targ złota, a także bazar oferujący szeroki wybór orientalnych przypraw oraz owoców morza. To idealne miejsce dla tych, którzy chcą odkryć lokalne i oryginalne smaki Dubaju. Można tu skosztować tradycyjnej bliskowschodniej kuchni, w tym dań, takich jak falafel, baba ganoush czy przyprawy zaatar lub lodów z wielbłądziego mleka.
 
Deira, źródło: Shutterstock
 

Al Fahidi

Al Fahidi to kolejna historyczna część Dubaju i jednocześnie ostatnia dzielnica z budynkami wyposażonymi w tradycyjne wieże wiatrowe których charakterystyczna konstrukcja została opracowana tysiące lat temu. Dla turystów z ograniczonym budżetem, ciekawym miejscem będzie Dubai Museum, które znajduje się w Forcie Al Fahidi. Za bilet kosztujący w przeliczeniu ok. 1 zł można obejrzeć wystawę przedstawiającą codzienne życie mieszkańców zatoki przed odkryciem pól naftowych.
 
Al Fahidi, źródło: Shutterstock
 

Przeczytaj też

Zapisz się na jazdę próbną chcę się zapisać