#onetontour islandia
  • Partner
#onetontour islandia
Artykuł
5 sposobów na udane zdjęcia z wakacji

2018-05-05

Zbliża się lato, a co za tym idzie wakacje, czyli czas wypoczynku. Wspaniałą pamiątką z każdego urlopu są piękne fotografie. Przygotowaliśmy kilka porad, które pomogą Wam zrobić jeszcze lepsze zdjęcia.
5 sposobów na udane zdjęcia z wakacji

Zacznijmy od podstaw. Żeby zrobić ładne zdjęcia nie potrzeba Ci ani kilogramów profesjonalnego sprzętu, ani nawet osobnego aparatu fotograficznego - wystarczy smartfon z bardzo dobrym obiektywem fotograficznym oraz wprowadzenie w życie kilku porad dotyczących fotografowania telefonem (opisaliśmy je w tym tekście). Udane zdjęcia z wakacji to nic trudnego - poniżej znajdziecie kilka sposobów na to, jak urozmaicić album z urlopu. 

 

Fotografuj ciekawe czynności i obiekty

 

Oczywiście nie zawsze urlop pełen jest ekscytujących zajęć takich jak skok na bungee czy nurkowanie, ale staraj się wyłapywać najciekawsze momenty, które warte są utrwalenia. Znalazłeś interesujący znak drogowy lub tablicę ze śmieszną nazwą miejscowości? Pojechałeś ze znajomymi na plażę i zbudowaliście ciekawą budowlę z piasku albo zasypaliście kogoś aż po szyję? Spacerując po mieście, zobaczyłeś fajny mural albo nietypowy budynek? Zrób zdjęcie, bo warto to utrwalić!

Bądź spontaniczny, nie pozuj

 

Nie na każdym zdjęciu wszyscy muszą się uśmiechać, patrzeć w obiektyw i stać prosto. Warto łapać spontaniczne chwile, taki zdjęcia są najbardziej naturalne i przekazują najwięcej emocji - nawet jeśli nie są technicznie doskonałe. Dlatego nie zawsze informuj przyjaciół lub rodzinę, że właśnie robisz zdjęcia - po powrocie z wakacji będą mieli wspaniałą niespodziankę.

Testuj różne rodzaje obróbki

 

Baw się kolorami, korzystaj z filtrów albo postaw na czarno-białe zdjęcia. Aparat w telefonie powinien mieć wbudowane takie opcje, ale możesz także edytować zdjęcia w jeden z wielu dostępnych aplikacji. Warto także pomyśleć nad stworzeniem ciekawego kolażu. Pamiętaj, ogranicza Cię tylko wyobraźnia, a wakacje to idealny moment do spróbowania czegoś nowego, bo okazji do zrobienia zdjęć nie brakuje. 

Stwórz serię zdjęć

 

Może podczas urlopu warto codziennie uwieczniać ten sam budynek (w różnych porach dnia), dokumentować co zjadasz na śniadanie albo robić sobie selfie na tym samym tle? Taka seria kilku lub kilkunastu zdjęć będzie ciekawą pamiątką i co więcej, np. pozwoli obserwować, jak nabieraliśmy opalenizny.

Korzystaj z samowyzwalacza

 

Zdjęcia z wakacji to nie tylko piękne widoki i wspaniałe zabytki albo portrety na tle morza. Warto wykorzystać samowyzwalacz, aby zrobić ciekawe zdjęcie grupowe albo uwiecznić wesoły skok, nie trzeba wiele. Co więcej, samowyzwalacz to sposób na „zerwanie” z selfie, jeśli nie masz kogo poprosić o zrobienie zdjęcia. Samowyzwalacz jest przydatny także podczas wykonywania zdjęć po zmierzchu - dzięki niemu mamy pewność, że nie będą one poruszone.

Przeczytaj też

Zapisz się na jazdę próbną chcę się zapisać