#onetontour holandia
  • Powered by
#onetontour holandia
Artykuł
Niezwykły hotel wyglądający jak trójwymiarowe puzzle lub budowla z klocków Lego

2018-06-22

Wyjątkowy holenderski hotel należący do grupy Inntel Hotels znajduje się w centrum miasta Zaandam w aglomeracji Amsterdamu. Jego charakterystyczna fasada została ułożona z konstrukcji blisko 70 małych domków, w typowym dla regionu Zaan zielonym kolorze. Architekci postanowili w zaskakujący sposób połączyć przeszłość z teraźniejszością, nadając tradycyjności modny, nowoczesny wymiar.
Niezwykły hotel wyglądający jak trójwymiarowe puzzle lub budowla z klocków Lego

Na froncie budynku można odnaleźć aż 5 odmiennych typów domów, od wiejskich robotniczych chatek aż po miejskie wille. W uroczej, zielonej konstrukcji wyróżnia się jednak dom niebieski – ma on nawiązywać do dzieła francuskiego artysty Claude'a Moneta, który przebywał niegdyś w regionie Zaan. Wtedy to namalował obraz "Niebieski Dom w Zaandam", który stał się inspiracją przy tworzeniu współczesnego hotelu.

 

 

Wnętrze czterogwiazdkowego hotelu urządzone jest w nowoczesnym stylu zawierającym elementy bogatej historii i sztuki regionalnej. W każdym ze 160 pokoi można podziwiać zabytkowe fotografie przedstawiające typowe, holenderskie widoki, jak i modernistyczne plakaty, a jeden z apartamentów jest nawet urządzony na wzór najstarszego domu w Zaandam.

 

Hotel oferuje bezpłatny bezprzewodowy dostęp do internetu oraz bezpłatny wstęp do centrum odnowy biologicznej z basenem i strefą fitness. Ceny zaczynają się od 100 euro za noc.

Przeczytaj też

Zapisz się na jazdę próbną chcę się zapisać