#onetontour szwecja
  • Powered by
#onetontour szwecja
Artykuł
Kraj do wynajęcia. Zamiast pokoju wystawili na Airbnb całe państwo

2017-10-13

Na Airbnb do tej pory można było wynająć pokój, apartament, willę, a nawet zamek. Szwecja jednak poszła o krok dalej i na portalu wystawiła... cały kraj, a raczej jego całą powierzchnię. Skąd pomysł?
Kraj do wynajęcia. Zamiast pokoju wystawili na Airbnb całe państwo

Organizacja VisitSweden, będąca autorem pomysłu, uważa, że ich kraj jest wyjątkowy i chociaż nie ma w nim tak charakterystycznych budowli, jakimi może poszczycić się Francja, czy Wielka Brytania, to wyróżnia się jedną rzeczą, a mianowicie przepięknymi krajobrazami i wyjątkową przyrodą. Szwecję porównuje do domu, w którym jest wszystko, czego można potrzebować: miejsce do spania, do kąpieli, a nawet kuchnia, za którą z powodzeniem może uchodzić las.Pomysłodawcy akcji postanowili "sprzedać" swój kraj jak najlepiej.

Ofertę zilustrowali pięknymi zdjęciami przedstawiającymi najbardziej interesujące miejsca z kraju. Przekonują, że po Szwecji można się wałęsać do woli. Podobnie jak w innych krajach skandynawskich (Norwegii, Finlandii czy Danii) w Szwecji już od czasów średniowiecza każdy ma prawo do "wolnych spacerów". Co to oznacza? Można biwakować w dowolnym miejscu kraju, zarówno na terenach publicznych jak i prywatnych (oczywiście z kilkoma obostrzeniami), zbierać w lesie jagody itp., jednocześnie nie zakłócając spokoju zarówno samej przyrody jak i mieszkających w pobliżu ludzi.

 

Przeczytaj też

Zapisz się na jazdę próbną chcę się zapisać