#onetontour Austria Latem
  • Powered by
#onetontour austria-latem
Artykuł
Najpopularniejsza miejscowość wypoczynkowa nad Jeziorem Nezyderskim

2018-06-06

Miejscowość Podersdorf położona jest na wschodnim brzegu Jeziora Nezyderskiego. Jest nie tylko najpopularniejszą miejscowością wypoczynkową w tym regionie, ale w porównaniu z innymi miasteczkami Burgenlandu przyjeżdża tutaj najwięcej turystów. Czemu miejscowość zawdzięcza swoją pozycję?
Najpopularniejsza miejscowość wypoczynkowa nad Jeziorem Nezyderskim

Podersdorf znajduje się bezpośrednio u brzegów jeziora, które nie jest zarośnięte trzciną. Zatem na miejscu panują idealne warunki do uprawiania sportów wodnych takich, jak pływanie, łódki, stand up paddling, surfing czy kajaki. Plaża jest długa, równa i porośnięta trawą. Dzieci mają tam mnóstwo miejsca do zabawy, a sam zbiornik jest ciepły i płytki.

 

Atrakcje Padersdorf i okolic

Aktywnie na rowerze

Wioska znajduje się w bezpośredniej odległości znajdujących się pod ochroną jeziorek w Seewinkel: najbliższe Stinkersee, leży w odłegłości 5 km na południe. Rowerzyści w każdym wieku korzystają ze ścieżek rowerowych, prowadzących z centrum. W samym Podersdorf jest kilka wypożyczalni rowerów.

 

Wyjątkowy Park Narodowy

Nieopadal znajduje się Park Narodowy Neusiedler See-Seewinkel, w którym można zobaczyć rzadkie białe osły, świnie Mangalica, czaple i ponad 340 innych gatunków ptaków, z których niektóre są niezwykle wyjątkowe. Ale to nie wszystko, organizowanie są także rejsy statkiem po jeziorze Jeziorze Nezyderskim.


Noclegi i restauracje

Na miejscu znajduje się wiele biur turystycznych, które oferują pomoc w znalezieniu noclegu. W pobliżu plaży ciągną się restauracje, większość ze stolikami na świeżym powietrzu. W dobrej cenie można zjeść tam na przykład dorsza w rzadkim cieście z dużą porcją ziemniaków i sałatek.

Przeczytaj też

Zapisz się na jazdę próbną chcę się zapisać